Bir Unbiased Görünüm Diş eti kanamasına ne iyi gelir

Mütehassıs doktor Dileme ederim geçmiş olsun.. Vecalarınız oluşursa doktorunuza sormaya ve burada sormaktan çekinmeyiniz.

Uzman hekim Ağrı stoper alabilirsiniz. Aynı zamanda tuzlu gargara yaparak ağrıların dinmesini sağlayabilirsiniz.

Benim basimdan soyle bir vaka gecti. Gecen ay sag alt disim agrimaya basladi. Dis hastanesine gittim beni sağlık muayenesi eden hekim disimin apse yaptigini soyledi ve disimi cekmedi ilaclar bitince gel kanal tedavisi yapalim dedi köle tamam diyi koltuktan kalktim. İlaclari kullanmaya basladim fakat ilaclar ağırlık gostermedi. Kul ozel bir dis hastanesinde disi cektirdim.

Kompetan doktor Dişiniz derunin behemehâl bir diş hekimine gitmelisiniz. İltihaplanma bitişik dişinize geçmiş ve bu dişinizi bile kaybedebilirsiniz. İhmal etmeyiniz.

Mütehassıs hekim Erek as Öncelikle geçmiş olsun.Kuvvetli çekimler esnasında üst çenede sinüsün açılması pıtrak kontralaşılan bir komplikasyondur.Özellikle diş kökleri sinüse yakın ise.Çekilen dişte enfeksiyon namevcut ise kök kalması iyicentı yaratmayabilir.

Apseli bölgenin tesiri diş apsesi terapi edilene denli sürer. Bu sürede diş ve kemikler erimeye devam edecektir. Terapi edilmez ve tedaviye geç kalınırsa diş kaybedilebilir.

Ali Furkan İyi günler hocam ben 15 yaşındayım. Çürük bir dişim var ve pıtrak pıtrak kursakımda şfiillik oluyor.

Kompetan doktor İyi günler, titrırım kök dişinden kastınız 20 evetş dişi (kısaca çenelerin en sonundaki 3. büyübudalaı dişiniz). Anladığım dereceıyla diş eti kanaması hangi vitamin eksikliğinden olur dişhekiminiz probleminin bu dişinizde bulunduğunu düşündüğü kucakin dişinizi çekmiş. Anlamadığım, dava esasen bu dişten kaynaklanmıyor muymuş da şimdi başka bir dişinizi çekmeyi düşünüyor evet da sıkıntı olan dişiniz esasta 20 evetş dişiniz bileğil de elan öndeki büyübudalaı dişlerinizden biri ve hekiminiz o dişin yalnızca bir kökünü çıkarttı, şimdi ise kalan özge kökünü çıkartmayı düşünüyor – artık tamamı çekilmiş olan dişin alegori bile bir implant yerleştirecek (çünkü henüz arkada olan 20 yaş dişleri adına implant yerleştirmeye lüzumlu yoktur.)

bilgelik Hocam selam. Benim sol ust art disimde agri var. Abse veya 20 lik see disimin cikmasindan supheleniyorum. Disimin orda sari bir sislik vardi ve kul o sisliği iğneyle patlatip icindeki siviyi cikardim yalnız hala agri devam ediyor ve sislik duruyor ne yapmam gerekir?

Nisan Doktor satma merhabalar benim bir dişimin kök bölgesinde apse oluştu. Baloncuk şeklinde hekim kök bölgenin çekilmesi çıihtiyarlması gerektiğini söyledi.

Amaç Doktor mir merhabalar üst bölgedeki azcaı dişim apse yapmış durumda iltihaplanmalar var. Bu dertlar sağ nazarüme yardım yapar mı ? Çünkü sağ görüşümde balkılar oluştıynet başlangıçladı.

Bilirkişi hekim Cevap hakkı oluşmaması ciğerin gösteriş adını yorumunuzda düzelttim.. Çocuğunuzu bir endodontiste götürünüz çocuğunuzla daha düzgün ilgilenecektir.

Kompetan doktor Hamilelikte esasen pek çok antibiyotik kullanılabilmekle bu arada dişeti absesi olarak bileğerlendirdiğiniz durumun sahi abse olup olmadığının sahih teşhis edilmesi çok önemlidir.çünkü gebelik dönemindeki temelı hormonların salgısındaki arkaış nedeniyle dişetlerinde “gebelik urü” olarak da adlandırılan bazı lezyonlar oluşabilmektedir.

İrem röntgen çektirmiştim sorun 20 lik diş bile bileğil apse oluşmuş ondan dolayı demişti doktor. antibiyotik verdi. bitir bişeyin kalmaz dedi amma takribî 2 hafta sonra tekrarladı. dediğiniz kabilinden iltihaplanmayı kurutup tekrar doktora görünecem. Teşekkür ediyorum, zorlamasız gelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *